☰ עורך דין טל שרון דיוגינס
  התעשיה 15 רעננה מול קניון רעננה
  09-7742268  054-8083378  צור קשר
  דף הבית  מקרקעין  משפחה  צוואה  עסקים   
 לא תטה משפט, לא תכיר פנים ולא תיקח שוחד, כי השוחד יעוור עיני חכמים, ויסלף דברי צדיקים - דברים טז יט


×

המלצות

שיתוף

צור קשר

דף הבית
 ראשי

עורך דין גירושין|גירושין גישור

גירושין

מתגרשים בכבוד - גירושין בהליך גישור

 

מאת: שרון טל, עורך דין ומגשר

 

נושאי המאמר:
 1. גירושין רגילים
 2. הליך הוגן
 3. נפרדים בשלום
 4. סיוע משפטי
 5. חלוקת הרכוש
 6. דירת המגורים
 7. תקשורת קורקטית
 8. שומרים על שליטה
 9. הליך מקצועי
 10. ארגז כלים

 

גירושין רגילים

גירושין ללא גישור יהיו בדרך כלל גירושין כואבים

גירושין בדרך כלל יהיו תהליך קשה ומכאיב לפחות לאחד מבני הזוג - ובכלל גירושין הם לא פיקניק. התהליך כרוך בקשיים לא רק מההיבט המשפטי אלא בעיקר במכלול ההשלכות הנגזרות מהגירושין והחיים אחרי הגירושין כמעט בכל מישורי החיים. ככל שמערכת היחסים הייתה ארוכה יותר - ובפרט שכללה ילדים משותפים, כך גם המורכבות הרגשית צפויה להיות עמוקה יותר. הפניה לעורכי דין שונים, שאינם רואים את האינטרסים המשותפים במערכת היחסים, הנה סממן ראשון לפתיחת חזית מלחמתית. ובמלחמה כמו במלחמה אין מנצחים - כולם מפסידים וכולם נפגעים! יש עורכי דין המגדילים לעשות בהצעת "אסטרטגיות" ונקיטת הליכים, שלא תמיד עולים בקנה אחד עם הכוונות האמיתיות של הצד אותו הם מייצגים.  מכאן שמלחמות בבתי משפט משולות לשפיכת שמן על המדורה וזריית מלח על הפצעים הכי כואבים - כאשר בסוף הצדדים יוצאים מושפלים מרוששים ומרוקנים רגשית.

בגירושין רגילים דיי שאחד הצדדים יהיה מיוצג על ידי עורך דין לוחמני שקובע ומנהל עבור צד אחד אסטרטגיה משפטית פוגענית ו/או "קיצונית" ו/או "לא מאוזנת" ו/או "לא הוגנת" - דבר שיגרור תגובה דומה ע"י העורך דין שמייצג את הצד השני ובכך אתם עלולים מהר מאוד לאבד את השליטה על חייכם, גם אם לא התכוונתם לכך. איבוד השליטה מתבטא בדרך כלל בשלושה מישורים: ניהול חייכם (ע"י עורכי דין לוחמניים), הורותכם (ע"י רשויות הרווחה - עובדים סוציאלים), נכסיכם (ע"י כונסי נכסים). כל צד טוען ומביא את המומחים מטעמו על חשבונכם המשותף - ומי שבסופו של דבר ניזוק בפועל זה רק אתם וילדיכם הן בנפש והן ברכוש - לא חבל ?!.

 

גירושין בכבוד - תהליך מהיר והוגן - מבטיחים את טובת הילדים

גירושין בכבוד הם גירושין במסלול מהיר ויעיל ללא מלחמה מכוערת ומיותרת

מתגרשים בכבוד הוא מסלול גירושין מהיר ויעיל למתגרשים בהסכמה תוך שיתוף פעולה ולפי עקרונות חוק גישור חובה (החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה) (להלן: 'החוק') אשר נכנס לתוקף ביולי 2016. במסגרת ההליך ולטובת הצדדים נדרש שיתוף פעולה - על מנת שניתן יהיה להבטיח את טובת הילדים ורווחה כלכלית אופטימלית לכל אחד מבני הזוג, ובהמשך תוכלו להתחיל פרק חדש בחיים ללא אותם הנזקים הכלכליים והנפשיים אשר נגרמים בדרך כלל לבני זוג בהליך גירושין.

 

נפרדים בשלום

נפרדים בדרך של הסכמה ולא של מלחמה

תפיסת העולם של גירושין בכבוד / גישורין בשיתוף פעולה הינה נטרול האינטרס המנוגד בדרך של הסכמה ולא בדרך של מלחמה. המלחמות הטובות ביותר במסגרת המשפחתית - קשות מהשלום הגרוע ביותר! ולכן, אם כבר החלטתם להתגרש, לאחר שכל הדרכים לחיות כזוג נשוי לא צלחו, והמאמצים שכבני זוג נקטתם לצורך קיום שלום בית, כגון שיחות ופגישות יעוץ עם אנשי מקצוע, לא נשאו פרי - לפחות עשו זאת בלווי אישי שלי, תוך שיתוף פעולה בכבוד ובצורה הוגנת. עם כל הכאב והקושי יהיה עליכם לשים את המטענים הרגשיים בצד - הם ממילא אף פעם לא הועילו לרווחה האישית שלכם כשהייתם ביחד, ובוודאי לא שאתם מבקשים לחיות כל אחד בנפרד מהשני. רק ע"י חשיבה צלולה, הגיונית, הוגנת שיש בחובה הבנה - תוכלו להגיע להסכם אמיתי והוגן. שהרי אמרו חכמים: "זעקת התבונה: אין תועלת, אין ברכה אין נחמה בנקמה!"

משימתי הינה לחסוך מכם את הבלבול - ולמזער עד כמה שיותר את הכאב המיותר, מפחי הנפש מדיונים ארוכים ומסמכים משפטיים רבים ומתסכלים ולהכניס אתכם מיד למסלול של הסכם גירושין, הקובע את היסודות לשיתוף פעולה הורי עתידי בנושא הילדים המשותפים, מזונות, חלוקת רכוש - על פי הסיטואציה הייחודית שלכם והצרכים האישיים של כל אחד מכם במסגרת מגבלות דיני משפחה וההלכה הפסוקה.

שרות מקצועי זה מיועד רק לבני זוג, שהחליטו להתגרש תוך שיתוף פעולה - בצורה מכובדת, והניחו בצד את "כלי הנשק" המלחמתיים.  צדק חשוב בבית משפט -  אך ביניכם  חשובים היחסים העתידיים - גם לאחר שהליך הגירושין יסתיים, אתם תהיו קשורים לבן זוגכם לשעבר. תמצאו שאתם נפגשים בטקסי בית ספר, סיום תיכון, צבא, חתונות ובאירועים נוספים - לכן, היו טובים לעצמכם - לעולם אל תעשו מעשה שאתם עלולים להתבייש בו בעתיד - סוף מעשה במחשבה תחילה!

"מתגרשים בכבוד" מציע מודל גירושין המותאם באופן אישי, מכובד וממוקד לבני הזוג המתגרשים, בתהליך מהיר וידוע מראש לבני הזוג לסיום מערכת היחסים.

דרך זו כאמור, עדיפה על פני השקעת הוצאות משפטיות גבוהות ומיותרות והתדיינויות רבות שנים בערכאות השונות, כשבסופו של תהליך שני בני הזוג יוצאים הן מרוששים והן "מרוקנים" רגשית. ‏.מעבר להפסד האישי של כל צד, המפסידים העיקריים יהיו הילדים, שהוריהם ‏לא יהיו מסוגלים לדבר אחד עם השני בהמשך באופן מכבד, או אפילו להסתכל ‏זה לזה בעיניים בסופו של דבר המצב המשפטי הוא הגורם המכריע ולכל מצב קיים פתרון!

 

ייעוץ משפטי לכל בעייה אפשרית תוך כדי שקיפות ושיתוף שני בני הזוג

ייעוץ משפטי כלכלי המציע פתרון לכל בעיה אפשרית

סיוע בקבלת החלטות משותפות על פי הדין בכל הנושאים הקשורים לגירושין: הסדרי שהות עם הילדים, גובה דמי המזונות, תקופת המזונות, שינוי במזונות, תשלומים נלווים, מדור ואיזון משאבים לרבות:

 • איזון דירת המגורים - פטור ממס שבח או מס רכישה.
 • איזון זכויות סוציאליות - פנסיה, קופות גמל, קה"ל.
 • איזון דירות נוספות - הפחתת חבויות מיסים.
 • איזון נכסים מסחריים - הפחתת חבויות מיסים.
 • חברה בע"מ - הערכת שווי ואיזון.
 • מנגנון איזון למניות חסומות ואופציות.

יתכן גם שבמסגרת שיתוף הפעולה הצדדים יגיעו להסכמות שאין צורך לאזן כל דבר.

 

חלוקת הרכוש

למאמר מפורט בעניין חלוקת רכוש בין בני זוג - לחצו כאן

עניין חלוקת הרכוש מוסדר בחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג - 1973. על זוגות שנישאו לאחר 1.1.1974 חל החוק האמור. בהעדר הסכם יחסי ממון, שבו קבעו בני הזוג כיצד יחולק רכושם בעת פקיעת הנישואין, קובע סעיף 5 לחוק כדלקמן:

"5. (א) עם פקיעת הנישואין עקב גירושין או מותו של בן זוג (להלן - פקיעת הנישואין) זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית שוויים של כלל נכסי בני הזוג, למעט -

 (1)   נכסים שהיו להם ערב הנישואין או שקיבלו במתנה או בירושה בתקופת הנישואין;

(2)   גימלה המשתלמת לאחד מבני הזוג על-ידי המוסד לביטוח לאומי, או גימלה או פיצוי שנפסקו או המגיעים על פי חיקוק לאחד מבני הזוג בשל נזק גוף, או מוות;

(3)   נכסים שבני הזוג הסכימו בכתב ששוויים לא יאוזן ביניהם.

  בפקיעת הנישואין עקב מותו של בן - זוג יבואו, לעיניין הזכות לאיזון משאבים, יורשיו במקומו."

 ובסעיף 7 לחוק נקבע:

 "7. נכס שבן - זוג הוציא או התחייב להוציא מרשותו בכוונה לסכל זכותו של בן - זוגו לפי סעיף 5, ונכס שנתן או התחייב לתת במתנה - למעט מתנות ותרומות הניתנות לפי הנהוג בנסיבות הענין - רשאי בית המשפט או בית הדין לראותו, לצורך איזון המשאבים, כאילו הוא עדיין של אותו בן - זוג".

 

החל מהתיקון מספר 4 לחוק יחסי ממון, מנובמבר 2008, התווסף סעיף 5א המאפשר הקדמת המועד לאיזון המשאבים ובכך "פורק" הקשר שבין מועד הגירושין למועד פירוק השיתוף ונסללה הדרך לגירושין כלכליים - קרי, הקדמת הסדר איזון משאבים וחלוקת הרכוש אף בטרם פקיעת הנישואין (מתן הגט) - דבר שלכשעצמו מהווה מניע וזרז לגירושין בפועל.

 

על זוגות שנישאו לפני 1.1.1974 לא חל החוק האמור אך חלה "חזקת השיתוף". "חזקת השיתוף" קובעת כי כל הרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים הינו רכוש משותף לשני בני הזוג. בן הזוג שטוען להעדר חזקת שיתוף עליו נטל ההוכחה.

 

דו"ח אקטואר משפטי לאיזון הנכסים

במסגרת הרכוש המשותף נכללים גם כל הזכויות הפנסיוניות, שנצברו ע"י בני הזוג ביחד ולחוד כגון: קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, תכניות חסכון, ביטוחי חיים ורכוש עסקי כגון: ניירות ערך , אופציות, אג"חים , מקרקעין וכדומה. יש לציין כי רכוש מלפני הנישואין, שלא נעשה בו שימוש משותף, אינו נכלל בגדר חזקת השיתוף (כגון: ירושה, דירה, קרקע וכדומה).

בהתאם לצורך ייערך דוח איזון משאבים לחלוקה הוגנת של הנכסים והזכויות אשר נצברו במהלך החיים המשותפים. משרדי עורך דוחות איזון משאבים (אקטואר משפטי) גם עבור בני זוג אשר נמצאים בהליך גישור אצל מגשרים מטעם בית משפט לענייני משפחה, בתי דין רבניים, מרכזי גישור של רשויות ומגשרים העוסקים בדיני משפחה.

שרות מיוחד למגשרים, עורכי דין, בתי הדין, בית משפט - מתן שירות איזון משאבים עבור בני זוג בהליך גירושין

 

דירת המגורים

חלוקת דירת המגורים אגב גירושין | חלוקת דירות נוספות

בעניין דירת המגורים, קיימות אפשרויות רבות ומגוונות, למשל: הצדדים יכולים למכור את דירת המגורים לצד ג' ולהתחלק בתמורה באופן שווה לאחר החזרת המשכנתא. הצדדים יכולים להחליט שדירת המגורים תישאר עבור האם והילדים עד הגיע הקטן שבהם לגיל 18 ובכך לחסוך חלק ממרכיבי תשלום המדור. לחליפין, קיימת אפשרות שאחד הצדדים במסגרת איזון המשאבים ירכוש את חלקו של הצד השני בדירת המגורים - במקרה זה, באם נערך נכון מבחינה מקצועית, הצד הרוכש לא יחוייב במס רכישה והצד המוכר יהיה פטור ממס שבח.

אם יש בבעלותכם מספר דירות, דירות להשקעה ו/או דירת יוקרה - ניתן לבצע מהלכים נוספים להקטנת החבות במס שיפורטו בפגישה בהתאם לצורך. משרדי בעל ניסיון רב בתכנון הפחתת החבות במסים ובביצוע כל ההליכים מול רשויות לשכת רישום מקרקעין ורשות מיסוי מקרקעין תוך חיווי ושקיפות מלאה לכל אורך הדרך.

בעניין מיסוי דירות מגורים - קראו את המאמרים הבאים בעניין:

מכירת דירת מגורים - שנים עשר מסלולי מיסוי
זהירות! מלכודת מס בדירות להשקעה
שינויים מהותיים בדירות להשקעה

אם הנכם עורכי דין העוסקים בגישור וזקוקים לייעוץ מקצועי בענייני נכסי מקרקעין - תוכלו לקבל ממני שירותים משפטיים בענייני מיסוי מקרקעין שיכולים לחסוך כספים רבים ותאונות מס מיותרות בהליך גירושין (עקב מכירת בית עם זכויות בניה, איזון בנכסים מסחריים, משרדים, חנויות, קרקעות, בניין, ריבוי דירות מגורים, נכסי מקרקעין אחרים וכו').

 

שומרים על תקשורת

מנהלים תקשורת שוטפת וקורקטית

"מתגרשים בכבוד" מציע לכם המתגרשים להגיע לידי הסכם ממצה, אשר תוכנו ותנאיו יעוצבו בהסכמת שני הצדדים, כאשר עורך הדין ישמש מגשר ומפשר. מטרת הגישור היא יצירת הסכמה ולא ניהול מאבק, שמירה על כבוד הדדי, ערוצי תקשורת פתוחים ויעילים בין הצדדים ומציאת פתרונות יצירתיים ככל שניתן, תוך מתן יעוץ משפטי ותוך התחשבות בהלכה הנהוגה. תנאי הכרחי להצלחת התהליך הוא שיתוף פעולה בין בני הזוג (די בתקשורת שוטפת וקורטית).

 

השליטה בידיים שלכם

גירושין בכבוד - השליטה תמיד בידיים שלכם

תקבלו הסברים מפורטים וארגז כלים מקצועי שיאפשר לכם להבין באופן ברור - למה כל אחד מכם זכאי, אופן איזון המשאבים, חלוקת הזכויות הסוציאליות והפנסיוניות, מהי המחויבות של כל אחד מכם על פי החוק ועל פי הפסיקה - הכל בצורה הוגנת, ללא מאבקים מיותרים. בכך תחסכו כספים רבים (בעיקר הוצאות משפטיות גבוהות ומיותרות), זמן יקר ועוגמת נפש רבה בהליך מהיר וקצר. אבקש לציין כי זוגות שפעלו בדרך זו נשארו עם הרבה יותר משאבים כלכליים בידיהם מכל הליך אחר והכי חשוב - הרוויחו קשר הורי בריא יותר עם הילדים.

 

הליך מקצועי מאוזן ואפקטיבי

מובטח לכם ניהול הליך מקצועי, הוגן אשר מוביל לפתיחת פרק חדש בחיים תוך זמן קצר

התהליך הינו הוגן, מאוזן, אפקטיבי ומתנהל ביעילות תוך שקיפות מלאה לטובתכם המלאה ללא כל העדפה של צד אחד על פני הצד השני, בסופו אתם מסיימים את היחסים בצורה מכובדת ונעימה עם תעודת הגירושין, ויוצאים לדרך חדשה בחייכם, עם יותר משאבים (פחות נזקים מכל הליך אחר) ועם שמירה על קשר יציב ביניכם לטובת ילדכם המשותפים.

המשרד ממוקם ברעננה, נותן שירותים מקצועיים ללקוחות מכל רחבי הארץ, תוך ריכוז כלל העניינים המשפטיים והכלכליים במקום אחד (גישור, פישור, ייעוץ, הכוונה משפטית, אקטואריה) לרבות עריכת הסכם גירושין.

 

ארגז כלים למגשרים, אקטוארים, עו"ד לענייני משפחה

להלן מגוון כלים משפטיים עבור כל מגשר, אקטואר, רואה חשבון במינוי בית משפט או עבור עורך דין העוסק בגירושין:

 1. מחולל דו"ח איזון משאבים אקטוארי בין בני זוג בהליך גירושין - לצורך הליך גישור, בית הדין ו/או לבית משפט - חלוקת כספי פנסיה תקציבית ו/או פנסיה צוברת, ביטוחי מנהלים, קופות גמל
 2. מחשבון גירושין - מזונות ילדים ומדור, הכולל אפשרות לחישוב דמי מזונות לפי הלכות הנהוגות בבית המשפט לענייני משפחה.
 3. מחשבון גירושין משמורת משותפת - מזונות ילדים ומדור למשמורת משותפת בלבד, הלכה מנחה החל מיום 29.3.2015.
 4. מחשבון איזון משאבים אקטוארי בין בני זוג בהליך גירושין - כלי עזר לחישוב האיזון בין בני הזוג.
 5. קביעת יחס העברה של זכויות פנסיוניות וזכויות סוציאליות של בני זוג בהליך גירושין.
 6. סימולטור בדיקת חלופות שונות לחלוקת כספי הפנסיה בין בני הזוג - שלוש חלופות
 7. איזון שווי מניות שהתקבלו ממקום עבודה
 8. איזון שווי אופציות שהתקבלו ממקום עבודה
 9. איזון שווי מניות חסומות שהתקבלו ממקום עבודה
 10. מחשבון איזון אקטוארי זכויות פנסיה תקציבית של עובדים בשרות המדינה

לתיאום פגישה וייצוג משפטי צרו קשר, שרון טל, עורך דין (כלכלן ומגשר בעל נסיון רב)


הבהרה משפטית: האמור במאמר זה הינו למטרת אינפורמציה כללית בלבד ואין לראות בו ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייעוץ לכל פעולה על כל משתמע ממנו. כמו כן, אין מאמר זה מתיימר להורות או לייעץ בעניינים הקשורים לגופם של דינים ובכל מקרה של ספק יש להיוועץ בבעל מקצוע מתאים, קרי עורך דין ו/או יועץ מוסמך לגופו של כל עניין ועניין. הניסוח בלשון זכר או נקבה מתייחס לגברים ונשים כאחד ולשון יחיד כלשון רבים ולהפך.

 

אני כאן תמיד בשבילכם, ובאם הנכם מעוניינים לערוך צוואה, ייפוי כוח מתמשך, ירושה, הסכם יחסי ממון, גירושין בגישור, ו/או כל נושא אחר בעניין משפחה - זה הזמן לעשות את הצעד הראשון להתקשר 09-7742268 או ליצור קשר באמצעות האתר.


עורך דין משפחה, צוואה, ייפוי כח מתמשך, גישור☰ Sharon Tal Diogines, Adv
התעשיה 15 רעננה  097742268 0548083378      

  ראשי מקרקעין צוואה משפחה צור קשר

רודף צדקה וחסד ימצא חיים צדקה וכבוד - משלי כא,כא | ארור מכה רעהו בסתר דברים כז, כד