☰ עורך דין שרון טל
  חברות בלשכת עורכי הדין ללא כפייה
   החזון  א. דרך  ש"ת  אוהבים  הצטרפות   
 לא תטה משפט, לא תכיר פנים ולא תיקח שוחד, כי השוחד יעוור עיני חכמים, ויסלף דברי צדיקים - דברים טז יט


×

שיתוף

החזון
 ראשי

החזון - חברות ללא כפייה

חברות וחברים יקרים,

יש לי חזון בלתי מתפשר! להוביל את הלשכה שלנו למצוינות, צמיחה וחדשנות תוך כדי יעילות ושקיפות מקסימלית. להוביל את הלשכה להיות במקום שהיא ראויה לו - לשכה מצוינת שמשרתת את עורכי הדין ומספקת לחברים בה כלים מקצועיים ברמה גבוהה תוך שימת דגש על שקיפות, שוויוניות וטוהר המשפט. כך שכל חבר או חברה בלשכה ירגישו שייכות וגאים להיות חברים בה. כדי להשיג מטרות אלו אנו חייבים לפעול ולהוביל את הלשכה אל הצמרת בכלים של המאה ה 21 בה אנו חיים. יש לנו המון מה לשפר ולרפא בלשכה, להלן עיקרי התוכנית:

1. שינוי מבנה הלשכה - למבנה קל רזה, יעיל וחסכוני שמרבית שרותיו ינתנו באופן מקוון.

2. נפעל להוזיל באופן משמעותי את דמי החבר - דמי החבר בלשכה יהיו נמוכים במיוחד. הלשכה תמומן מהשכרת נכסי הלשכה כדי לממן את פעילות הליבה שלה. נכון ל 2019 רשומים מעל 67,500 עורכי דין פעילים, אם תתקבל החלטה שלא משכירים את כל נכסי הלשכה, אזי די בכך שכל חבר ישלם 200 ש"ח לשנה - נקבל סך של 13,500,000 ש"ח. באמצעות סכום זה יחד עם השכרת חלק מנכסי הלשכה נוכל לממן הרבה מעבר לפעילות הליבה של הלשכה.

3. נמשיך את ימי העיון המבורכים ללא תשלום - ננגיש אותם לחברים בכל הארץ ובכל שעות היום, באמצעות חיוב כל מרצה להעלות את הרצאתו לאתר עורכי הדין.

4. הכשרה מקצועית - נפעל לשפר ולפתח את מערך ההכשרה והעדכונים השוטפים בתחומי משפט שונים. נפעל להקים מרכז למידה ועדכון מקוון שיאפשר לכל חבר להתמחות ולהתעדכן בכל תחום שיהיה מעוניין בו מא' ועד ת', היה וירצה בכך.

5. שקיפות - כל ישיבות המועצה יהיו משודרות און ליין בפייסבוק של חברי הלשכה והפרוטוקולים יועלו לאתר. נקבע קריטריונים ברורים לתפקידים שונים בלשכה ונפרסמם. כל ספרי החשבונות, ההחלטות יהיו פתוחים בפני כל חבר או חברת לשכה.

6. שוויוניות - נפעל להקים מאגר בוררים בלשכה כמו מאגר המגשרים. נאפשר רישום לכל עורך דין שיעבור הכשרה כבורר להרשם במאגר. באופן דומה נפעל להקים מאגר מפרקים. נאפשר לכל עו"ד להתמודד על כל תפקיד בלשכה לרבות יו"ר לכל ועדה מקצועית ובלבד שאותו עו"ד בעל ניסיון רב בתחום לפי קריטריונים ברורים שיפרסמו.

7. פדאור ואסקי בחינם - בעבר הפדאור והאסקי פותחו מדמי החבר שלנו, עלות ההפצה והדיסקים היתה גבוהה, אך היום הכל מתבצע ברשת. לפיכך, נפעל לקדם חלוקה בחינם של הפדאור והאסקי לכל חבר לשכה.

8. נפעל לבטל את כלל איסור הפרסום  - כלל איסור הפרסום התגמש בשנים האחרונות, אך יש מקום לבטלו באופן מוחלט - הוא אינו מיטיב עם המשרדים הקטנים. כללי הפרסום יהיו כפופים לכללי הפרסום של כל עסק הגון בישראל - איסור הטעיה, איסור פרסום דבר שקר, איסור פגיעה בתקנת הציבור וכדומה.

9.  נפעל לבטל את כלל איסור שכירות חדר במשרד יחד עם מי שאיננו עורך דין  - הדבר מונע ומעכב עורכי דין רבים לצאת לדרך עצמאית ופוגע כלכלית שלא לצורך במשרדי עורכי דין עצמאים שמעוניים למשל לשכור חדר במשרד רואי חשבון, אדריכלים וכו'.

10. נפעל להקים מערך תמיכה בעורכי הדין העצמאים  - נפעל להקים מערך הדרכה מקוון ומפורט לכל עורך דין שיבחר ללכת בדרך עצמאית לרבות מערך כלים שיאפשר לעשות זאת בקלות, כמו תוכנת הנהלת חשבונות, ניהול משרד, ניהול קשרי לקוחות. נחזק את ידי עורכי הדין העצמאיים בכלים מקצועיים ובכל הקשור לשוויוניות מול המשרדים הגדולים לרבות השתתפות במכרזים ממשלתיים.

11. נפעל לשפר את מועדון הצרכנות של עורכי הדין  - לאור היותנו כוח צרכני איכותי וחזק נפעל להשיג הטבות בדומה למועדוני צרכנות כמו חבר, הייטק זון, הוט ואחרים.. בכל תחומי הצרכנות לרבות רכבים, נופשים, מוצרי חשמל, רהיטים ועוד.

12. ביקורת  - נדאג לביקורת אקטיבית ורציפה, על מנת שנהיה עסוקים בעניינים משפטיים מקצועיים בלבד, לרבות שיפור תמידי של השירות שלנו לעורכי הדין. בשנים האחרונות תקציב המחוזות בלבד מתקרב ל 30,000,000 ש"ח בכל שנה - לא ממש ידוע למרבית ציבור עורכי הדין מה נעשה בכסף הרב הזה? מהם הקריטריונים לחלוקת כספים אלו בתוך כל מחוז (ת"א, ירושלים, חיפה, צפון, דרום, מרכז)? ולא ידוע לנו על אף אחד ממי שכיהן עד כה כיו"ר המחוזות שפרסם עד כה דו"ח מפורט לכלל ציבור עורכי הדין - מה הוא בדיוק הוא עשה עם המיליונים שקיבל למחוז שבתחום אחריותו.

 

תשובות לשאלות ששאלתם - לחצו כאן

כאן המקום לציין כי הרפורמה שאנו מציעים אינה משיקולים פוליטיים, ובין התומכים יש בעלי דעות פוליטיות מכל הקצוות, יש מי שחברים במפלגות שונות או שכלל אינם חברי מפלגה. כל כוונתינו היא טהורה בלבד על מנת שיתוקנו העיוותים הבלתי סבירים שנוצרו עקב כפיית החברות בלשכה יחד עם הרישיון המקצועי.

שורש הבעיה למרבית התחלואות הקיימות בלשכת עורכי הדין בישראל נובע מהעדר הפרדה בין הרישיון מקצועי לעיסוק בעריכת דין לבין כפיית חברות בלשכת עורכי הדין. בין הבעיות שהתפתחו נוכל למצוא:
1. ניגודי עניינים חמורים.
2. חוסר שקיפות.
3. עודף רגולציה בכללי האתיקה המכבדים על עורכי הדין העצמאיים.
4. יצירת "נאמנויות שבטיות".
5. תרבות של שמור לי ואשמור לך.
6. איפה ואיפה בדין המשמעתי.
7. חוסר שוויון וחוסר מתן הזדמנות שווה לתפקידים שונים בלשכה.
8. תיקי בוררויות שמחולקים לעורכי דין לא קריטריונים ברורים.
9. פגיעה בחופש הפעולה של עורך הדין שאינו בתפקידו.
10. אדישות של רוב עורכי הדין לנעשה בלשכה שאפשרה את התפתחותן של כל התחלואות הנ"ל לרבות בזבוז כספי ציבור בקלות בלתי נסבלת.

לפיכך, המטרה שלנו להפריד בין הרישיון המקצועי לבין החברות באיגוד. לכל עורכת דין או עורך דין חייבת להיות הזכות לחופש בחירה - בדיוק כמו חברות ללא כפייה בכל האיגודים המקצועיים - רופאים, אדריכלים, רואי החשבון, יועצי מס ואחרים.

הגיע הזמן להתמקד במקצועיות בלבד ולעצור את הכפייה על חברות בלשכה!!   

עכשיו הכוח לשינוי נמצא בידך! צריך לזכור שהמטרה העיקרית הינה לשנות בחקיקה את מבנה הלשכה שיש בה כיום לא מעט ניגודי עניינים, חוסר שקיפות, חוסר שוויוניות, פגיעה במשרדים הקטנים ועוד שלל כשלים שאת חלקם ראינו בסדרה גלימה שחורה.

1. הצטרפות דיגיטלית לתמיכה בשינוי חוק הלשכה - חברות ללא כפייה

2. חברות ללא כפייה - שאלות ותשובות

     

זאת אינה קריאה לתקופת הבחירות בלשכה אלא קריאה לשינוי חוק הלשכה! נעשה הכל על בסיס טהור ונקי של מקצועיות בלבד.  

שלכם בידידות, 

טל שרון, עו"ד


☰ Sharon Tal Diogines, Adv
חברות בלשכת עורכי הדין ללא כפייה      

  ראשי  שאלות ותשובות  הצטרפות

רודף צדקה וחסד ימצא חיים צדקה וכבוד - משלי כא,כא | ארור מכה רעהו בסתר דברים כז, כד