☰ עורך דין שרון טל
  עו"ד טל שרון ליו"ר לשכת עורכי הדין
   החזון  אודות  אבני דרך  הצטרפות   
 לא תטה משפט, לא תכיר פנים ולא תיקח שוחד, כי השוחד יעוור עיני חכמים, ויסלף דברי צדיקים - דברים טז יט


×

שיתוף

החזון
 ראשי

בחירות לשכת עורכי הדין - החזון

עורך דין שרון טל|בחירות ללשכת עורכי הדין

חברות וחברים יקרים,

יש לי חזון בלתי מתפשר! להוביל את הלשכה למצוינות, צמיחה וחדשנות. להוביל את הלשכה להיות במקום שהיא ראויה לו - לשכה מצוינת שמשרתת את עורכי הדין ומספקת לחברים בה כלים מקצועיים ברמה גבוהה תוך שימת דגש על שקיפות, שוויוניות וטוהר המשפט. כך שכל חבר או חברה בלשכה ירגישו שייכות וגאים להיות חברים בה. כדי להשיג מטרות אלו אנו חייבים לפעול ולהוביל את הלשכה אל הצמרת בכלים של המאה ה 21 בה אנו חיים. יש לנו המון מה לשפר ולרפא בלשכה, להלן עיקרי התוכנית:

א. נשנה את מבנה הלשכה - נשפר את שרותי הלשכה לטובת כלל עורכי הדין באופן שוויוני! הלשכה תתמקד בטוהר המשפט, מקצועיות בלבד תוך הדרת התחלואות הקיימות אצלנו לרבות כל העסקנים למיניהם. נשנה את מבנה הלשכה שמאדיר בעיקר את המקורבים ללא כל שוויון הזדמנויות וללא קריטריונים ברורים בבחירת יו"ר ועדות הקשר, יו"ר הועדות המקצועיות, חוסר שקיפות בחלוקת תיקי בוררויות, נמנע את החיכוכים שאינם ראויים בין שופטים לעורכי דין שהן פעילים בלשכה והן מייצגים בתיקים לרבות משרדיהם. תקציב השנתי של הלשכה עומד עד כ 55,000,000 ש"ח מתוך סכום זה רק 150,000 ש"ח מושקע בימים עיון, לאן הולכים כל שאר יתרת הכספים? נבחן יישימות שינוי מבנה הלשכה בדומה ללשכת עורכי הדין בניו יורק שהיא לשכה וולונטרית (חברות ללא כפייה - אין חובת חברות ואין חובת תשלום דמי חבר), במקביל נוזיל באופן משמעותי את דמי החבר.

 

ב. התמחות ועדכונים משפטיים מקוונים - נשפר ונפתח את מערך ההכשרה והעדכונים השוטפים בתחומי משפט שונים. נקים מרכז למידה ועדכון מקוון שיאפשר לכל חבר להתמחות ולהתעדכן בכל תחום שיהיה מעוניין בו מא' ועד ת'. כל זאת לצד המשך ימי העיון המבורכים.

 

ג. יותר תמורה בעד האגרה:

  1. בדומה לאיגוד הרופאים בישראל שבו חברים כ 95% מהרופאים מתוך בחירה חופשית! נפעל לאמץ את המודל המצליח שלהם - בדמי החבר של לשכה וולונטרית יהיה כלול: התשלום לביטוח אחריות מקצועית, ביטוח תאונות, ביטוח בריאות אישי (לרבות תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות) התייעצות אחת בשנה בחינם עם רופא מומחה. כמו כן, הטבות לרכישת ספרות מקצועית, הטבת גיפטקארד בכרטיס החבר, המאפשר רכישות בהנחה מרשתות מובילות כאן בארץ.. ועוד הטבות כלכליות.

 

  1. נאפשר לכל חבר שימוש ב"פדאור" בחינם - או לפחות בשלב הראשוני בהנחה משמעותית ממחירו כיום. 

הסיבה לכך היא שה"פדאור" הוא רכוש הלשכה הוא פותח בעבר באמצעות דמי החבר שלנו והלשכה משום מה החליטה להקים את החברה הכלכלית ולהעביר אותו למרכז הרווח שלה מבלי לערוך כל משאל מקדים בעניין בין כל חברי הלשכה! 

(אם לאחרונה היינו עדים לכך שהלשכה הוציאה כ 2 מיליון ש"ח מדמי החבר ששולמו לה על קמפיין נגד חוק הפקטור - אין שום סיבה שהלשכה לא תדאג קודם לנו, בפרט שהשימוש בחינם בפדאור לכלל עורכי הדין מוערך בסכום נמוך יחסית - הכל מתבצע על שרת אחד ואין צורך בעלות הפצת תקליטור כבעבר).

 

ד. צדק לכל - נעביר את ועדת המשמעת למשרד המשפטים בדומה ללשכת רואי החשבון ולשכת עורכי הדין בניו יורק ובכך נבטל את החשש מאיפה ואיפה הקיים כיום. בנוסף, נכפיף אותה לדין הראיות הפלילי (היום ניתן להוציא חבר מהלשכה או להטיל עליו סנקציות בקלות וזאת מבלי להיות כפוף לדיני הראיות או הליך שיהיה בהכרח הוגן). 

 

ה. נאה דורש נאה מקיים - כפי שבג"צ דורש שקיפות בהליך מינוי מנכ"לים בתפקידי ציבור בכירים, אין שום סיבה שלא יבחרו כך השופטים. קרי, הליך בחירת השופטים יהיה שקוף ולא יערך במחשכים. בדרך זו יבחרו אנשים ראויים לשפיטה, נכניס יותר יושרה ונזכה לאמון הציבור.

 

ו.  נפעל לתקן עיוותים בחקיקה המטילים על עורכי הדין אחריות בלתי סבירה בעליל

כיום אנו מחויבים לבדוק בציציות כל לקוח בכל עסקת מקרקעין או בכל ייצוג בפעילות עסקיות בהתאם לתיקון בחוק הלבנת הון. במקום שהרשות תעשה את עבודתה היא זורקת את האחריות עלינו ועוד מטילה עלינו סנקציה של מעל שני מיליון ש"ח!

 

ז. ננהג בשקיפות מקסימלית  - הישיבות יהיו מצולמות ומשודרות און ליין באתר הלשכה באמצעות הפייסבוק לחברי לשכת עורכי הדין. כל הפרוטוקולים מישיבות הלשכה יפורסמו באתר האינטרנט של לשכת עורכי הדין. הלשכה תתנהל כמו חברה ציבורית גם בעניין העסקת בעלי תפקידי מפתח - הלשכה אינה חברה פרטית של יו"ר הלשכה! לא יהיה מצב של הסכמים חסויים. רק לאחרונה פורסם שהלשכה תדיח את המבקרת בהסכם חסוי (כתבתה של ענת רואה מיום 20/3/2019).

 

ח. ננהג בשוויון הזדמנויות לכלל עורכי הדין  - נקים מרכז השתלמות מקצועי המאפשר לכל עורך דין להתמנות ע"י בית משפט לתפקידים מקצועיים, כדוגמת מפרקים ובכך נגדיל ונרחיב את האפשרויות גם למשרדים קטנים לקבל תיקים מקצועיים מבתי משפט. הדבר יבוצע בסבב הוגן ושקוף לכלל עורכי הדין המקצועיים. באופן דומה את עניין השקיפות ושיוויון ההזדמנויות נחיל גם בנושא הבוררויות והגישור. במסגרת השיוויון והדמוקרטיה - נאפשר הצבעות און ליין לכלל ציבור עורכי הדין הפעילים בכל החלטה חריגה באמצעות הכרטיס החכם (בדרך זו, אני מאמין שהיו נחסכים כספים מיותרים רבים, לרבות קמפיין הלשכה נגד המתמחים - רק לאחרונה הלשכה השקיע בכך כשני מיליון ש"ח).

 

ט. ננהג בכספי ציבור החברים באחריות ציבורית מוגברת  - די לצפות בסדרה גלימה שחורה כדי להבין במה מדובר.

 

י. נגדיל את ימי העיון המקצועיים  - בהרצאות משפטיות מקצועיות נחייב כל מרצה לצרף מצגת מפורטת (לפי כללי מראי מקום משפטיים) ליום העיון ונקים מאגר הרצאות מצולמות עם מצגות לשימוש עורכי הדין.

 

יא. נשים את טוהר המשפט בראש סדר העדיפויות שלנו  - לא נאפשר בלשכה את מה שכולנו ראינו בסדרה גלימה שחורה לכל מי שהצדק וטוהר המשפט חשוב ויקר לליבו, ממליץ לצפות בסדרה "גלימה שחורה" עם הכתבת יפעת גליק והצוות כאן חדשות ערוץ 13. עסקנות משפטית שיוצרת תחושה ומצג שפוגע בטוהר המשפט ובשוויון בפני הדין - נאסור על קשר ישיר בין שופטים לבין עו"ד שגם מייצגים בתיקים (או שמשרדיהם מייצג בתיקים) וגם פעילים מטעם הלשכה.

    

 

יב. ביקורת  - הלשכה מגייסת בכל שנה עשרות מיליוני שקלים ללא כל ביקורת ממשית. נדאג לביקורת אקטיבית ורציפה, על מנת שנהיה עסוקים בעניינים משפטיים מקצועיים בלבד, לרבות שיפור תמידי של השירות שלנו לעורכי הדין.

 

יג. מתמחים  - המתמחים של היום הם עורכי הדין של מחר. עלינו להראות דוגמא אישית ולהתייחס אליהם בכבוד, ביושרה ובהגינות. לפיכך, נוודא שיהיו מבחנים הוגנים ולא בלתי סבירים בעליל עד כדי כך שרק לאחרונה נדרשה התערבות המחוקק.

 

יד. נבטל את כלל איסור הפרסום  - כלל איסור הפרסום התגמש בשנים האחרונות, אך יש מקום לבטלו באופן מוחלט - הוא אינו מיטיב עם המשרדים הקטנים. כללי הפרסום יהיו כפופים לכללי הפרסום של כל עסק הגון בישראל - איסור הטעיה, איסור פרסום דבר שקר, איסור פגיעה בתקנת הציבור וכדומה. עוד באותו הנושא, נבטל את המגבלות על השלט, סוגו גודלו וכל מה שאמור להכתב בו ובניירות מכתבים.

 

טו. נבטל איסור שכירות חדר במשרד יחד עם מי שאיננו עורך דין  - כמו איסור פרסום, גם כלל זה פוגע במשרדים הקטנים שמעוניינים למשל לשכור חדר במשרד רואי חשבון. הדבר אינו מזיז למשרדים הגדולים, אך מונע ומעכב עורכי דין רבים לצאת לדרך עצמאית וכן מונע מעורכי דין עצמאים למצוא משרדים במחיר שמאפשר להם לעבודתם השוטפת.

 

טז. נקים מערך תמיכה בעורכי הדין העצמאים  - נקים מערך הדרכה מקוון ומפורט לכל עורך דין שיבחר ללכת בדרך עצמאית לרבות מערך כלים שיאפשר לעשות זאת בקלות, כמו תוכנת הנהלת חשבונות, ניהול משרד, ניהול קשרי לקוחות. נחזק את ידי עורכי הדין העצמאיים בכלים מקצועיים ובכל הקשור לשיוויוניות מול המשרדים הגדולים לרבות השתתפות במכרזים ממשלתיים.

 

יח. נשפר את מועדון הצרכנות של עורכי הדין  - לאור היותנו כוח צרכני איכותי וחזק נפעל להשיג הטבות בדומה למועדוני צרכנות כמו חבר, הייטק זון, הוט ואחרים.. בכל תחומי הצרכנות לרבות רכבים, נופשים, מוצרי חשמל, רהיטים ועוד.

 

הגיע הזמן להתמקד במקצועיות בלבד ולעצור את הכפייה על חברות בלשכה!!   

 

עכשיו הכוח לשינוי נמצא בידך! צריך לזכור שהמטרה העיקרית הינה לשנות בחקיקה את מבנה הלשכה שיש בה כיום לא מעט ניגודי עניינים, חוסר שקיפות, חוסר שוויוניות, פגיעה במשרדים הקטנים ועוד שלל כשלים שאת חלקם ראינו בסדרה גלימה שחורה.

אנו בתקופת בחירות ללשכת עורכי הדין ובכדי שלא יהיה ולו החשש הקטן ביותר למשוא פנים ושלא ניכנס לניגודי אינטרסים ושלא נהיה מחוייבים למבנה הישן והחולה בו חלק מהתורמים יהפכו להיות בעלי תפקידים בכירים בלשכה - כפי שפורסם בכתבתה של ענת הרואה מיום 17/3/2019 "מועמדים לראשות לשכת עוה"ד מגייסים באופן סמוי" - לשכה עורכי הדין בראשות עורך דין שרון טל איננה מגייסת תרומות! אלא רק את השכל הישר, האיכפתיות לעשות את השינוי ואת הקול שלך. לפיכך, כל מי שדוגל בחופש הבחירה, בשקיפות ומאמין בלשכה מקצועית חופשית ששמה את טוהר המשפט במרכז ופועלת בשוויוניות לכלל ציבור עורכי הדין, מוזמן להעביר אלי בהקדם את הטופס המצורף ושליחה בדואר - עבור עו"ד שרון טל ת.ד. 375 רעננה מיקוד 4310301.
נשמח באם תצטרפו אלינו בלינקים הבאים (עלינו להגיע בימים הקרובים ל 550 חברים כדי להתחיל את המהלך).

הצטרפות לרשימה של עורך דין טל שרון

עורכי דין שאוהבים את החזון

לשכה וולונטרית - הצטרפות עורכי דין בפייסבוק

הצטרפות לקבוצת עורכי דין בווצאפ

הצטרפות למטה הבחירות ליו"ר לשכת עורכי הדין

אבני דרך - לשכת עורכי הדין

החזון של עו"ד טל שרון

     

נעשה הכל על בסיס טהור ונקי של מקצועיות בלבד  

 

זמין עבורכם בכל שאלה בעניין

 

שלכם בידידות, 

 

טל שרון, עו"ד

 

ב 18.6.2019 בוחרים בעורך דין שרון טל ליו"ר לשכת עורכי הדין

054-8083378 אם אינני זמין, אפשר להשאיר הודעה בווצאפ ואחזור מיד שאתפנה

 


☰ Sharon Tal Diogines, Adv
בוחרים בעורך דין שרון טל ליו"ר הלשכה      

  ראשי  אודות  הצטרפות  התנדבות

רודף צדקה וחסד ימצא חיים צדקה וכבוד - משלי כא,כא | ארור מכה רעהו בסתר דברים כז, כד